Přijeďte s dětmi do Broum…

22.05.2014 16:01

Pokud přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit v sobotu 7. června 2014, máme pro vás tip v podobě Dětského dne v Broumech na téma Ukaž, co umíš. Vítány jsou celé rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý program plný her, ale i řada naučných stanovišť jako možná inspirace pro trávení volného času.

Dětský den, který pořádá sdružení broumských spolků za finanční podpory místní akční skupiny Mezi Hrady, bude probíhat na hřišti TJ Broumy od 14 hodin. Na děti bude čekat odpoledne plné her připravené místním občanským sdružením Klub Matýsek, do kterých se mohou zapojit i rodiče. Chlapce jistě zaujme program místního mysliveckého sdružení, kde budou poznávat jednotlivé trofeje, a formou hry se tak blíže seznámí s lesní zvěří. Hasiči zase představí své dovednosti a nechají návštěvníky prohlédnout i požárnická auta. Pro děvčata je připraven program v podobě výroby nejrůznějších předmětů z korálků, drátků nebo papíru. Všechny děti se pak budou moci zapojit do řady sportovních úkolů, které připravuje zdejší tělovýchovná jednota – včetně náboru dětí do fotbalového týmu.

Na tomto dni se prostřednictvím programu broumského rybářského svazu děti seznámí i s druhy ryb a podobně se zde bude prezentovat také Lesní správa Křivoklát. Ta dětem přiblíží faunu a flóru v přilehlých křivoklátských lesích. Zajímavostí bude i výstava soukromé sbírky motýlů pana Miloslav Kohouta.

Všechny děti pak jistě ocení jak odměny za splnění konkrétních úkolů, tak možnost nechat si na obličej namalovat libovolný obrázek, projet se na koni apod. Nudit by se zde neměli ani dospělí, kteří se buď mohou do programu aktivně zapojit a soutěžit s dětmi, nebo si prohlédnout uměleckou tvorbu Františka Kodeta, který se věnuje práci se dřevem. Ženy pak jistě ocení práce Miroslavy Vaisové, která zde představí výrobky z pedigu. Chybět nebude ani občerstvení nebo místní vyhlášené pivo z Broumského pivovaru Matuška, které bude čepováno v přilehlé hospůdce Na Hřišti. 

-red-