6. tip na zpětný odkaz - "Nejlepší je mít odkazy všude"

16.10.2013 17:10

Před registrací odkazu do katalogů byste si měli připravit:

1) seznam katalogů, kam budete odkaz vkládat - jsou k nalezení na internetu.

2) texty odkazu s dostatečným množstvím klíčových slov, které budete různě střídat a obměňovat.

3) heslo, login nebo uživatelské jméno, kontaktní údaje, e-mail - to vše po Vás budou v některých katalozích požadovat.

4) náhled Vašeho loga.

5) trpělivost a soustředění.

Jednoduché ale nudné
Připravte se na to, že je to sice jednoduchá činnost ale poměrně pracná a nudná. Pro vložení odkazu budete muset najít v každém katalogu tlačítko "Přidat odkaz" nebo s podobně znějící textem. Někde je hned vidět, jinde se k němu proklikáte po zanoření do stromu kategorií. Počítejte s tím, že některé katalogy budou chtít za to, že zveřejní odkaz na Vaši stránku, recipročně vložit odkaz na sebe k Vám na stránku. Pomáhá jim to v jejich propagaci a rankovém hodnocení ale Vám se nemusí chtít si kazit design Vaší titulní stránky.
Dá se to obejít tak, že vložíte adresu speciálně vytvořené podstránky, na kterou můžete tyto reciproční odkazy umísťovat nebo prostě ten katalog vynechat.

Na vkládaný e-mail Vám některé katalogy pošlou oznámení o přijetí odkazu a potom o jeho zveřejnění. Některé katalogy nepošlou nic.
Další katalogy požadují potvrdit link zaslaný v e-mailu. Jeden dokonce do 24 hodin, pokud to nestihnete potvrdit, odkaz nezveřejní.

Trpělivost růže a pozice ve vyhledávačích přináší
Jednotlivé katalogy musí odkaz před samotným zveřejněním schválit. Tento proces trvá od několika hodin po několik měsíců. To přímo ovlivní Vaši pozici ve vyhledávačích, protože neschválený odkaz ještě není zveřejněný odkaz.
Vyhledávače, které prochází internet, načtou tyto odkazy a upraví hodnocení a pozici Vaší stránky. Tento proces trvá přibližně 2 měsíce.

Další tipy zase příště ..

Více info na: https://registraceodkazu.cz