Proč právě anglický tábor?

26.03.2012 10:04

Je mnoho důvodů, proč poslat dítě na tábor – od prožití mnoha zážitků, přes získání nových kamarádů až po potřebu rodičů si odpočinout. Prioritou by samozřejmě mělo být přání dítěte, netrávit celé prázdniny u televize nebo počítače a užít si s kamarády zábavu a být obklopen přírodou. Teď už jen vyvstává otázka, zda dítě poslat na tradiční český tábor, nebo mu zároveň dopřát i trochu vzdělání, které nemá ale vůbec nic společného se školou, sezením v lavicích a posloucháním výkladu pana učitele. Ale spočívá pouze v tom, že se dítě setká se skutečnými rodilými mluvčími a dorozumívá se anglicky, jako na letním táboře FlowerGarten.

 
Veliká výhoda anglického tábora je ta, že si dítě může vyzkoušet pár dní či týdnů žít v anglickém prostředí. Jak často se stává, že dítě potká na ulici Angličan a ptá se ho na cestu či čas? Jak často má dítě možnost mluvit s rodilými mluvčími, aby si osvěžilo a utužilo znalosti ze školy? Téměř vůbec! Ve škole si mezi 30 ostatními žáky učitel na konverzaci najde maximálně pár minut týdně a ne se všemi dětmi. Dítě tak nemá možnost slovíčka a gramatiku vůbec uplatnit. Takové znalosti, které se neprocvičují, se z hlavy prostě časem vypaří, to je holý fakt.

Na kvalitním anglickém táboře, kde se dětem věnují opravdový rodilý mluvčí nebo vedoucí s perfektní angličtinou, stejně jako na Summer Camp Wild Africa pořádaný společností FlowerGarten, si dítě nejen užije mnoho zábavy díky celotáborové hře a partě svých přátel, ale navíc utuží své znalosti, protože angličtinu slyší během všech denních aktivit a se svými vedoucími se dorozumívá krůček po krůčku také v anglickém jazyce.

„To neznamená, že když bude dítě v nesnázích nebo si nebude vědět rady, že mu čeští vedoucí nepomohou, to vůbec ne. Ale pokud to jen trochu jde, během celého tábora se děti dorozumívají v angličtině. Celé dva týdny tak mohou trénovat užívání cizího jazyka v běžných situacích,“ vysvětluje ředitelka společnosti FlowerGarten Andrea Vřešťálová, jež vede nejen anglickou školku na Zbraslavi, ale pořádá i anglický tábor.

Při výběru takového tábora by rodiče měli být obzvláště opatrní a velmi důkladně si tábor prověřit. Může se stát, že dítě pošlou na anglický tábor, kde je angličtina založená pouze na tom, že vedoucí dětem pustí jednou denně anglickou pohádku. Takové tábory bohužel stále existují a kazí dobré jméno těm skutečně anglickým. Stačí přitom se jen osobně sejít s pořádajícím tábora a získat reference od rodičů, kteří na zvolený tábor své dítě již poslali a mají s ním dobré zkušenosti.
 

Autor: Agentura Edith