Plastový plot – ale jaký?

08.10.2012 18:22

Plastové ploty mají řadu výhod a předností. Nepleťme si ale plastové ploty vyráběné firmou KM Plast s plastovými ploty vyráběnými z levných recyklovaných surovin.

Recyklát versus kvalitní suroviny
Plastové ploty jsou vyráběny buď z kvalitního PVC, shodného s materiálem používaným při výrobě kvalitních plastových oken, nebo z recyklátu. Rozdíl poznáte již na první pohled. Plastové ploty, jež jsou vyrobeny z recyklovaných surovin, jsou na pohled porézní, mají větší hmotnost a k dodání jsou většinou v omezené barevné škále – nejčastěji v hnědé, zelené nebo černé barvě. Tyto ploty či plotovky snáze podléhají povětrnostním vlivům, časem se začínají drolit a postupně se rozpadají.

U plastových plotů a plotovek z kvalitních surovin k takové destrukci nedochází díky použité surovině a celistvému povrchu, který je velmi odolný vůči povětrnostním podmínkám – nepoškodí je mráz, vysoké teploty, a dokonce je nezničí ani agresivní posypová sůl.

Takové ploty vyrábí právě tuzemská společnost KM Plast, která se specializuje na výrobu plotů a dalších výrobků z PVC. U těchto plotů je nabídka barevné škály prakticky neomezená. Základní barevné varianty jsou bílá, ořech, dub, borovice a třešeň; další barvy jsou za příplatek.

Nosnost profilů a zakončení plotovek
Plastové ploty – nosné profily – vynikají svými vlastnostmi i díky nosnosti, která je dána vyztužením těchto nosných profilů. Pro zakončení samostatných plotovek se používají obloukové nebo ploché koncovky, které se do profilu lepí speciálním lepidlem (je součástí dodávky KM Plast). Nosný profil je vyztužen pozinkovaným nebo hliníkovým profilem a zakončen stejně jako plotovky plastovou záslepkou.

Plastové ploty nebo jednotlivé plotovky dodává firma KM Plast ve formě tzv. na klíč nebo v podobě stavebnice, kterou zvládne sestavit každý kutil.

Více se dozvíte na https://www.kmplast.cz/realizace/plastove-ploty, nebo kontaktujte zákaznický servis: Karel Kaňák, tel.: +420 601 578 288, e-mail: kanak@kmplast.cz.