Orientální tance jsou stále „IN“

18.08.2011 22:34

V dnešní uspěchané době si každý z nás snaží najít čas i na relaxaci, odpočinek nebo nějakého koníčka. Někdo volí pasivní odpočinek, jiný relaxuje aktivně. Inspirací vám mohou být kurzy orientálního tance, které v Berouně znovuotevírá zkušená lektorka Jana Tipplová z taneční školy LAYAN Plzeň.

Velká část berouňáků a ostatních „přespolních“ dojíždějí za prací do Prahy, ale pro volnočasové aktivity si stále častěji vybírají lokalitu Berouna a okolí. Trendu nahrává i fakt, že jsou ceny kursovného často znatelně levnější než v Praze a cesta domů je pak kratší.

Orientální, chcete-li břišní tance jsou velmi oblíbeným a hlavně zdravým způsobem pohybu, který je zvláště vhodný pro ženy, a to bez rozdílu věku. Taneční hodiny začínají jako obvykle na podzim a končí s koncem školního roku. V průběhu lekcí se lektorky zaměřují na správnost prováděných pohybů, nácvik a pilování nových prvků a jejich kombinování. Poté se tanečnice učí jednotlivé prvky spojovat do výsledných choreografií a přirozeně se tak seznamují s různými styly orientálních tanců. Vyvrcholením celého snažení bývá obvykle závěrečný večírek, kterého se zúčastní všechny tanečnice z kurzů TŠ LAYAN, kde všechny dámy veřejně představí své nabyté zkušenosti.

Kurzy orientálních tanců v Berouně vede od letošního roku lektorka Kamila Machynová, která se v mládí několik let závodně věnovala standardním a latinsko-americkým tancům. Po několika letech "tanečního půstu", objevila orient, který jí nadchl a kterému propadla.
Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2005 a od té doby prošla řadou kursů a seminářů (Oriental Dance Academy Mily el Kral, Eglal, Mona, Sahar, Shereen, aj.). Kromě toho si vyzkoušela tanec i se zahraničními mistry v oboru jako (Ashraf Hassan, Boženka, Fériel Rodriguez, Jillina, Mohamed Hassan, Raqia Hassan, Randa Kamel, aj.), což ji skvěle připravilo na předávání zkušeností dalším zájemcům, kteří chtějí zasvětit do tajů tohoto okouzlujícího tance.

Přemýšlíte nad zapsáním se do zmíněného kurzu, ale stále váháte? Pomoci v rozhodování vám může ukázková hodina, která se uskuteční ve středu 21.9.2011 od 20,00 hodin v  TC R.A.K. Beroun v České ulici. Tamtéž také kurzy TŠ LAYAN začínají, a to vždy ve středu od 5. října 2011. od 19,00 do 20,00 hod. pokročilé začátečnice a od 20,00 do 21,00 hodina pro začátečnice.

Více informací na www.brisnitance.info nebo na tel.: +420 723 243 973.