Hitem roku 2013 je dřez z umělého kamene s nerezovým dnem

16.01.2013 12:47

Umělý kámen si pro své výjimečné vlastnosti získává stále více příznivců, a to nejen mezi architekty a designery, ale také mezi širokou veřejností.

Obliba tohoto materiálu roste především díky jeho vynikajícím užitným a estetickým vlastnostem. Umělý kámen, jak je nejčastěji nazýván, je materiál, jenž je neomezeně variabilní. Nejčastěji je využíván na pracovní desky v kuchyních.

Často je instalován z jednoho celistvého kusu materiálu, který tvoří jak pracovní desku, tak i dřez a zádovou část kuchyně. Vzniká tak celistvý, velmi odolný prostor pro vaření bez míst, kde se běžně drží špína a množí bakterie.

Hitem letošního roku jsou dřezy z umělého kamene, které mají dno z nerezového plechu. Spojením těchto dvou velmi ušlechtilých materiálů tak můžete pozvednout vaši kuchyň, kterou vám budou návštěvy závidět.

Umělý kámen je velmi nenáročný na údržbu, je bezespárový, hygienický a pohledově velmi atraktivní.

Nenechte se zmást názvem umělý kámen – vybírat můžete nejen ze široké škály imitací textur kamene, ale i barev. Dokonale tak podtrhnete tón kuchyně, kde si díky tomuto materiálu můžete vyhrát se světelnými efekty – umělý kámen je totiž možné podsvěcovat - , a tvarovou variabilitou.

Po letech, kdy začínají být znát známky používání, ho stačí pouze přebrousit a pracovní deska vypadá opět jako nová.

Firma Duolit, s. r. o., je certifikovaným zpracovatelem umělého kamene značek Corian, Hi-Macs a dalších.

Více na www.duolit.cz