Duolit rozšiřuje provoz

17.06.2013 08:37

Králodvorská společnost Duolit, s. r. o., jež se zabývá zpracováním umělého kamene a zakázkovou výrobou nábytku, rozšiřuje svůj provoz. K tomuto kroku ji přiměla zvyšující se poptávka po umělém kameni, který zpracovává pro kuchyňská studia, zdravotnická zařízení nebo architekty.

Obstát v dnešní době v silné konkurenci při výrazném tlaku na ceny není v těchto letech samozřejmé a už vůbec ne snadné. Pozitivní zpráva proto je, že se firmám i přesto daří, a některé z nich dokonce expandují či rozšiřují svůj provoz, jako je tomu v případě společnosti Duolit.

Doménou této králodvorské firmy je zpracování umělého kamene značek Corian, Hi-Macs a dalších, který je nejčastěji využíván jako materiál pro kuchyňské pracovní desky, dřezy nebo barové a recepční pulty. Kromě těchto míst se s ním můžete setkat i ve zdravotnických zařízeních nebo na obložení stěn v komerčních prostorách.

Díky kvalifikovanému personálu a špičkovému technologickému vybavení je Duolit oblíbeným partnerem mnoha kuchyňských studií, architektů a dalších subjektů, s nimiž dlouhodobě spolupracuje.

Provoz, stejně jako sídlo této firmy, se nachází v areálu bývalé teplárny Králodvorských železáren, který byl v předchozích letech již rekonstruován. Výstavba plánované přístavby byla zahájena na jaře letošního roku.

„V tuto chvíli dokončujeme poslední stavební úpravy na přístavbě o rozloze necelých 200 m2. Začátkem května jsme zahájili další stavební úpravy, které se týkají úprav stávajících výrobních prostor. Umělý kámen zpracováváme pro zákazníky z celé České republiky. Díky této investici tak budeme schopni přijímat a rychleji zpracovávat větší množství zakázek, které nám zadávají jak konkrétní klienti, tak kuchyňská studia či architekti,“ uvedl Petr Červenka jednatel společnosti Duolit, s. r. o.

Předpokládaný termín dokončení všech stavebních úprav je stanoven na přelom července a srpna, kdy by mělo dojít i ke kolaudaci nově vzniklého prostoru.

-mila-