Dětský den s BSJ group v Plzni se opravdu povedl

06.06.2016 10:19

Fakultní nemocnice  společně s UMO Plzeň 1 připravily u příležitosti oslavení Dne dětí pro širokou veřejnost báječné sobotní odpoledne. Partnerem akce byla společnost BSJ group, jejíž humorná pohádka o medvídkovi Nebojsovi pobavila přítomné děti i dospělé. Na pódiu se tak děti prostřednictvím divadélka BSJ group zábavnou formou dozvěděly, co je to kamarádství nebo proč je dobré si vzájemně pomáhat. Tento program střídalo na velkém podiu vystoupení vědce z Techmánie, jenž ukazoval neuvěřitelná vědecká kouzla.  


Bohatý program prvního červnového sobotního odpoledne zahájili ředitel Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D., společně se starostou UMO Plzeň 1 Mgr. Miroslavem Brabcem, kteří hovořili mimo jiné i o tom, že by se tento dětský den mohl stát nadcházející příjemnou tradicí.

Pro děti byl připraven velmi bohatý program, jehož součástí byla například Techmania Show, malování na obličej, aktivity se záchranáři nebo hasiči. Kromě řady velmi praktických informací – například jak se správně starat o zoubky nebo co zdravého posvačit – se děti zasmály i u dvou divadelních představení.

Divadélko BSJ vystoupilo s dětskou hrou Medvídek Nebojsa a Medvídek Nebojsa II. Tato představení znají pouze dětští pacienti z lůžkových oddělení nemocnic napříč Českou republikou. Za celým projektem, kdy se hrají jednotlivá představení téměř ve všech nemocnicích, stojí společnost BSJ group, která se mimo jiné zabývá i dodávkami lůžkových ramp a dalšího vybavení nemocnic.

„Dodávky technologií do nemocnic jsou pouze jeden z mnoha segmentů, kterými se zabýváme. Přesto považujeme tuto charitativní aktivitu za velmi potřebnou. Myslím, že děti jsou jedna z nejohroženějších a nejbezbrannějších skupin, kterým je třeba věnovat pozornost a pomáhat jim. BSJ group působí právě i v nemocnicích a pohled na malé nemocné děti je velmi skličující, proto v této činnosti vidíme smysl a chceme v ní pokračovat,“ uvedl Ing. Josef Jandík, jednatel společnosti BSJ group, s. r. o.

U lochotínského parku se tak nikdo nenudil a z krásného odpoledne, kterému přálo i počasí, si všichni odnesli jen ty nejhezčí zážitky. Uvidíme, zda dojde na slova pana starosty a za rok se zde sejdeme zase…

-red-