BSJ se podílela na vybavení nového heliportu v Plzni

23.02.2016 11:40

Fakultní nemocnice Plzeň zprovoznila nový heliport, který se řadí k těm nejmodernějším z celé České republiky. Kromě heliportu je novinkou v plzeňském traumacentru také nová předávací zákroková místnost, jež sousedí s důležitým místem pro vyšetření CT. Na tomto zásadním projektu, který slouží více než milionu obyvatel, se podílela společnost BSJ group, s. r. o.

V polovině prosince roku 2015 zprovoznila fakultní nemocnice nový heliport. Ten zajistí podstatné zkrácení doby transportu pacienta. Součástí výstavby byla také realizace nového krytého spojovacího tunelu. Díky němu se pacient dostane krytou cestou a bez nutnosti použít sanitku či výtah přímo do předávací místnosti. K odbornému vyšetření se tak postižený dostane o pět minut rychleji – o minuty, které jsou často v životě ohroženého člověka klíčové.

Předávací místnost navazuje na provoz urgentního příjmu a traumacentra, kde přebírají pacienta od leteckých záchranářů.

A právě na stavbě přijímací místnosti se podílela plzeňská společnost BSJ group, s. r. o., která zde instalovala dvojlůžkový zdrojový most Atlas, včetně rozvodů medicinálních plynů.

Zmíněné zdrojové mosty slouží k přivedení medicinálních plynů a elektrických sítí do těsné blízkosti lůžka pacienta. Nejčastěji se jedná o oddělení ARO, JIP a další nadstandardně vybavená oddělení. Zdrojový most zajišťuje optimální rozmístění přístrojů okolo lůžka pacienta. Vybavenost těchto jednotek se liší podle nároků jednotlivých oddělení – zadavatele.

Stavba nového heliportu byla zahájena v dubnu 2015 a první zkušební přistání se uskutečnilo již v prosinci téhož roku. Celkové náklady na výstavbu nového heliportu byly vyčísleny na 45 milionů korun, z toho 29,75 milionu pokryly evropské dotace a 15,25 milionu financovala nemocnice z vlastních zdrojů.

-japa-

https://www.youtube.com (Zak TV - reportáž začíná v čase 9:20 min.)

https://www.fnplzen.cz