BGI a nadcházející rok 2016…

06.01.2016 14:02

Firma BGI s.r.o. byla založena jako dceřiná společnost mateřské firmy Raimund Hofmann GmbH a od začátku roku 2014 se zabývá sériovou i zakázkovou výrobou a prodejem plastových produktů. Její předností je aplikace nejmodernějších výrobních technologií do plastikářské výroby.

Na otázky týkající se výroby a plánů společnosti BGI, s.r.o. pro rok 2016 odpovídá Jan Mazanec, vedoucí výroby z rokycanské provozovny.

Jak byste zhodnotil letošní rok z hlediska výroby?
V roce 2015 naše firma zaznamenala vzrůstající zájem zákazníků a s tím související i růst zakázek. V průběhu loňského roku BGI vynaložila velké úsilí v oblasti zdokonalení kvality systému řízení. Také jsme implementovali, ke stávající normám ISO 9001:2009, prvky norem HACCP, jako garanci kvality své výroby. 

Na jaké produkty se společnost BGI, s.r.o. specializuje?
Firma BGI s.r.o. se specializuje na výrobu potravinových obalů, sofistikovaných obalů pro koření, technických výlisků, bezpečnostních prvků, hraček. V nadcházejícím roce nás čeká také rozšíření výroby o produkty pro nábytkářský průmysl.

Kdo jsou Vašimi zákazníky?
V referenčních firmách najdete jména jako REER, VEDES, BABYTEC, MAKO, LEITRONIC AG a další společnosti. K našim stávajícím zákazníkům, s kterými spolupracujeme již od začátku roku 2014, se v roce 2015 přiřadily také velké průmyslové německé firmy jako Bosch a VS Möbel GmbH.

Jakými technologiemi jste vybaveni? Plánujete rozšíření?
Díky neustále vylepšovanému know-how a dlouholetým zkušenostem dokážeme pokrýt kompletní realizaci výrobku od vývoje až po dodávku. Stěžejní zůstává pro BGI technologie vstřikování termoplastických hmot do forem.

Existuje kooperace mezi BGI, s.r.o. a společností Inutec s.r.o.? Na jaké úrovní?
Kooperace mezi naší firmou a firmou INUTEC s.r.o. i nadále pokračuje s tím, že jsme pro firmu INUTEC klíčovým dodavatelem potravinářských obalů.

Na co jste za poslední rok nejvíce pyšný?
Významnou podporou pro naší výrobu je v letošním roce pořízení nového stroje, tzv. Fullelektric s vysokou přesností výroby a velmi nízkou spotřebou energie. Pozitivní zprávou pro nás i naše zákazníky je neustálé zlepšování kvality výroby což potvrzuje víše zmíněná certifikace a dodržování velmi náročných norem.

Jaké máte cíle pro nacházející rok 2016?
V novém roce je pro nás jasnou prioritou zvýšení tržeb ve všech oblastech naší činnosti. Dále plánujeme zvýšení mezd pro naše zaměstnance a v další na pomyslném seznamu úkolů pro rok 2016 je zvýšení úrovně infrastruktury naší firmy. Věřím, že všem těmto závazkům dostojíme…

-japa-