Aktuální hity kuchyní - Úzká pracovní deska

07.06.2018 08:46

Plánujete pořídit si novou kuchyňskou linku? Pak vás bude zajímat, jaké jsou nejžhavější aktuální trendy a nejpoužívanější materiály. Plánování této investice není jednoduché… Vždyť by měla kuchyňská linka vydržet až dvacet let intenzivního každodenního používání.


(foto: linea - realizace Duolit)

Stále se objevují lidé, kteří si objednávají kuchyně v lesklém provedení, nejčastěji v bílé barvě. Tento styl však už není „in“ – vystřídaly ho barevné dekory v kombinaci s bílou matnou povrchovou úpravou.

Aktuální barvy a dekory
Nejoblíbenější je dekor mořeného dubu v kombinaci s bílými matnými prvky. Jde o velmi elegantní provedení, jež se dá kombinovat s libovolnou barvou, která je moderní, nebo se vám prostě jen momentálně líbí.


(foto: linea - realizace Duolit)

Kvalitní materiály
Kuchyňská linka by měla být vyrobena z kvalitních materiálů – ať už mluvíme o lamino-třískových deskách nebo masivu, ze kterých jsou vyrobeny korpusy, nebo kvalitní povrchové úpravě dvířek či použitého kování. Šetřit se nevyplácí ani na kuchyňské pracovní desce a na obložení.

Zde je vhodné použít umělý kámen, ze kterého lze vyrobit vše – v jedné celistvé ploše, která obsahuje i dřez. Získáte tak hladký povrch bez spár, který je nejen velmi luxusní na pohled, ale je především praktický. Umělý kámen je totiž velmi odolný materiál s mnoha dalšími přednostmi, jako je tvarová variabilita nebo široká škála barev. Nejčastěji je volen dezén, který nelze rozeznat od pravého kamene, ale architekti často volí i nejrůznější barevné varianty.

Nízká deska – hit dneška
Mezi nejnovější trendy oproti minulosti patří nízké pracovní desky. Ani toto není problém pro umělý kámen značek Corian nebo Hi-Macs, který zpracovává certifikovaná firma Duolit z Králova Dvora.

„Chcete-li kuchyňskou linku s tenkou pracovní deskou, je nutné s tím počítat už při její výrobě a konstrukčně celou sestavu tomuto požadavku přizpůsobit,“ upozorňuje Lukáš Huml, ředitel společnosti Linea, která se výrobou kuchyní zabývá. S firmou Duolit spolupracuje již více než 15 let.

Chcete-li si umělý kámen prohlédnout na vlastní oči a přesvědčit se o jeho výjimečném vzhledu, navštivte showroom Duolitu, kde vám také rádi zodpoví veškeré dotazy.

Návštěvu showroomu Duolitu si prosím rezervujte na tel.: +420 777 340 764.

-japa-